Forumlar > Pardus-Linux.org > Öneri ve İstekler (Pardus sürüm çeşitliliği)
Talon kullanıcısının resmi

Talon

Kayıt: 07/04/2013

Pardus sürüm çeşitliliği

Benim görüşüm Pardus un daha fazla kullanıcı kitlesine hitap edebilmesi için daha fazla sürüm çeşitliliğine sahip olması. Birçok Unix tabanlı işletim sistemi kullandım ama Pardus u 2001 de ilk kullandığımda içimden artık yabancı dağıtımlara ihtiyacım kalmadı demiştim. Fakat insanların farklı ihtiyaçları olabiliyor.
Örneğin kimileri işletim sistemini sıfırdan alıp kendi isteğine göre yapılandırmak istiyor. Ben daha çok minimalist dağıtımları tercih ediyorum . Yani içeriğinde sadece ofis programları , ses ve video oynatıcılar (codec dahil) olan ve 300MB barajını geçmeyen sürümler.
Bildiğim kadarıyla şu an Pardus un dağıtımda olan bireysel ve kurumsal sürümleri bulunuyor. Bunlara ek olarak multimedia veya studio veya mini gibi sürümleri çıkartılabilir.
Pardus un Türkiye de ve dünyada daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum . Bana göre okullarda veya işletmelerde artık windows yerine pardus kullanılması gerekiyor , kullanılıyor da. Ben windows u defalarca izlenmiş ve hala izlenilmekte olan sonu tahmin edilebilen sıkıcı bir diziye benzetiyorum. Artık bu hakimyet son bulmalı , en azından Türkiye de.

Top